Kodeks gentlemana – 6 zasad

Prawie każda zdrowa, normalna kobieta uwielbia mężczyzn, którzy są gentlemanami. Wyjątkiem są feministki i wąska grupa kobiet, które z zasady uważają wszystkich facetów za świnie i przyczynę całego zła na świecie. To tzw. kobiety na wojennej ścieżce. Na szczęście dla nas, tego typu kobiety są w zdecydowanej mniejszości. Nie należy się nimi przejmować, można tolerować, ale ze względu na zdrowie psychiczne – trzymać się z daleka.
Sporo mężczyzn nie ma lub nie chce mieć bladego pojęcia co to znaczy być gentlemanem. Może na początku związku jeszcze starają się stwarzać pozory. Chcą wypaść jak najlepiej w oczach swojej drugiej połówki. Jednak z czasem skutecznie zapominają o dobrych nawykach i zachowaniach względem dam. Mężczyzna błędnie myśli, że skoro kobieta już jest z nim w związku, to nie należy się już o nią starać, zabiegać i być gentlemanem. Otóż nie! Gentlemanem się nie bywa, ale jest. Oto kilka zasad które sprawią, że Twoja kobieta poczuje się wyjątkowo i będzie uważała Cię za mężczyznę na poziomie. Niby nic odkrywczego ale przyznaj się czy aby na pewno na co dzień o nich pamiętasz? :
 1. Nie skanuj wyglądu innych kobiet w towarzystwie twojej kobiety. Facetom ciężko jest to zrozumieć, ale tego typu zachowanie jest poniżające dla Waszych wybranek. Każde Wasze ukradkowe zerknięcie na biust, tyłek czy nogi obcej kobiety będzie odnotowane i zarejestrowane przez Waszą dziewczynę. Wierzcie mi, że nawet jeśli Wasza dziewczyna o tym nie mówi, to wewnątrz czuje się z tym bardzo źle. Komentowanie i ocenianie wyglądu innych kobiet zostaw sobie na sobotnie męskie wyjścia z chłopakami. Przy Twojej kobiecie zachowuj się z klasą i należnym jej szacunkiem.
 2. Przepraszaj, jeżeli zrobiłeś coś złego. Nie ma nic złego w przyznaniu się do winy, czy przyznaniu racji kobiecie. Wszyscy popełniamy błędy. Tylko ten co nic nie robi, ich nie popełnia. Nie ma nic gorszego niż mężczyzna, który zawsze ma racje. Co by się nie stało on nigdy nie poczuwa się do odpowiedzialności. Uważaj, aby jednak nie przegiąć w drugą stronę i nie przepraszać dosłownie za wszystko co tylko możliwe – za to, że pada deszcz, że jest zbyt ciepło etc. Wtedy nie jesteś gentelmanem tylko pantoflarzem.
 3. Nie pierz brudów. W czasie kłótni z Twoją kobietą powstrzymaj się od przytaczania i wykorzystywania różnego rodzaju spraw i sytuacji, które mogą ją stawiać w niekorzystnym świetle. Mogą to być sprawy intymne, osobiste lub rodzinne, o których dowiedziałeś się od niej w największej tajemnicy. Nawet jeżeli podczas kłótni wydaje Ci się, że nadszedł odpowiedni moment na wyciągnięcie ciężkich dział, zastanów się dwa razy zanim tak postąpisz. Jak będziesz się z tym czuł kiedy już się pogodzicie? Tak zachowują się tylko ludzie bez klasy. Jak to będzie o Tobie świadczyć? Wszystko da się załatwić w normalny, cywilizowany sposób.

 4. Miej dużą samokontrolę. Nie rób jej scen zazdrości. Jeżeli jesteś w związku z atrakcyjną kobietą, to inni faceci będą rozbierać ją wzrokiem. Będą oceniać jej piersi i podziwiać tyłek. Nie możesz wdawać się w bójki z każdym facetem, który na nią spogląda. Jeszcze gorzej jeśli to jej robisz z tego powodu wymówki. Ubrała się wyzywająco? Jakoś na pierwszych spotkaniach ci to nie przeszkadzało… Kiedy gentleman widzi innych facetów, śliniących się na widok jego kobiety, odbiera to jako komplement. Jest szczęśliwy, że ona wybrała właśnie jego.
 5. Nie przechwalaj się. Gentelmanowi nie przystoi chwalenie się jak wiele pieniędzy zarobił w tym miesiącu, jak dużo ma obowiązków czy jakie odpowiedzialne zadania wykonuje w swojej pracy. Bardzo żałośnie wygląda facet, który wiecznie opowiada historie, w których przedstawia siebie jako super bohatera. Nawet jeśli masz świetne auto, prace i niebywałe zdolności analityczne, Twoja kobieta doskonale o tym wie. Nie ma potrzeby przypominać jej tego każdego dnia.
 6. Nie opowiadaj jej o swoich byłych dziewczynach. Wyobrażasz sobie Jamesa Bonda, opowiadającego kobietom o swoich podbojach czy zdolnościach seksualnych w łóżku? Nie wiedzieć dlaczego faceci mają tendencję do opowiadania na swoich randkach o swoich podbojach seksualnych. Co niektórzy wdają się w coraz to bardziej intymne szczegóły. Tego typu opowiadania zostaw dla swoich kumpli. Żadna kobieta nie uzna tego typu zachowania za pociągające i interesujące. Pamiętaj jeżeli jest kobietą heteroseksualną pociągają ją faceci, nie kobiety.
Bycie gentlemanem to nie tylko przepuszczanie kobiet w drzwiach, ustępowanie miejsca w autobusie, czy wręczenie kwiatów bez okazji. Ciągłe przytakiwanie kobiecie, spełnienie jej wszystkich zachcianek i brak swojego zdania też nie sprawia, że jesteście gentlemanem. Sprawi to umiejętność balansowania między byciem wrażliwym, a jednocześnie zdecydowanym i pewnym siebie. Gentleman potrafi od czasu do czasu powiedzieć NIE swojej kobiecie. Z drugiej strony potrafi przeprosić i przyznać kobiecie rację – kiedy sam się myli. Co go wyróżnia spośród reszty facetów to szacunek do siebie i do drugiej osoby.

 

Rekomendacja dla Ciebie

6 komentarzy

 1. W sumie to taka zasady powinny obowiązywać wszystkich. To jest po prostu kultura osobista, o której ludzie zapominają, piorąc publicznie swoje brudy, upokarzając się wzajemnie czy raniąc słowami. Dotyczy to również kobiet.

 2. Trafione w 10 !!
  Nie lubię jak mój chlopak komentuje inne dziewczyny i czasami 3 razy brzydsze odemnie. Ale według niego twarz go nie obchodzi najważniejsze są ksztaly

 3. „Prawie każda zdrowa, normalna kobieta uwielbia mężczyzn, którzy są gentlemanami. Wyjątkiem są feministki i wąska grupa kobiet, które z zasady uważają wszystkich facetów za świnie i przyczynę całego zła na świecie.”

  Błąd! Kobiety, które z zasady uważają wszystkich facetów za świnie, to nie feministki, a szowinistki 😉

  A, no i ja uwielbiam z razem z moim facetem oglądać się za kobietami, więc to nie zawsze jest tak jak piszesz 😉

 4. Chciałam napisać, że trafione w samo sedno, ale widzę, że sporo komentujących mnie ubiegło. Niemniej fajnie wiedzieć, że męski punkt widzenia może być taki wyważony i empatyczny! Czekam na wiecej, powodzenia i duuuuuzo duuuuuzo weny:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *