Od kiedy Pani może zacząć? – dostępność jako jedna z podstaw związku

Jednym z głównych warunków powodzenia związku jest dostępność. Może zabrzmi to groteskowo, ale kobieta, z którą chcesz stworzyć udany związek musi być single czytaj – nie może mieć innego faceta. Czy jest sens spotykać się z kobietą, która jest w związku? A może z góry powinieneś ją przekreślić i nie tracić na nią czasu?
Oczywiście wszystko zależy od tego jakie masz oczekiwania. Niektórzy szukają tylko przyjaciela, z którym mogą pogadać o wszystkim, wypić piwo, zjeść pizzę i pograć w planszówki. Inni kogoś tylko na jedną noc, na zaliczenie. Jest też grupa ludzi, którzy chcą sobie ułożyć życie i się ustatkować. Mieć kogoś, na kim będą mogli polegać i komu będą mogli zaufać. Kogoś, z kim będą mogli wziąć kredyt hipoteczny na 30 lat.
Pomińmy ludzi, którzy szukają dziewczyny tylko na jedną noc. W Internecie roi się od artykułów i materiałów na ten temat. Wystarczy tylko dobrze poszukać i już będziecie wiedzieć jak sprawić by żadna nie odmówiła.
Skupmy się na tej ostatniej grupie. Grupa osób, która już się wyszumiała i swoje przeżyła. Doszli do wniosku, że nadszedł czas na to by się ustatkować, znaleźć kobietę, spłodzić syna i zasadzić drzewo. Jeżeli kobieta wychodzi z Tobą na randkę, a na spotkaniu wychodzi na jaw, że ma faceta, ale im się nie układa i jest to skomplikowane, to uznajmy, że babka nie jest przykładem lojalności i wierności. Ciężko mi zrozumieć dlaczego faceci bagatelizują tego typu sytuacje, zwłaszcza skoro już mają to zakomunikowane na samym początku.
Jeżeli chcesz otworzyć interes i szukasz wspólników nie bierzesz pierwszych lepszych ludzi z ulicy. Jak chcesz zatrudnić nowego pracownika, to na rozmowie kwalifikacyjnej zawsze padnie pytanie, od kiedy będzie on dostępny oraz jaki jest jego okres wypowiedzenia. Nie może jednocześnie pracować w Apple i dorabiać w firmie Samsung. Żaden pracodawca się na to nie zgodzi. Jak powierzyć takiemu pracownikowi tajne informacje? Jaka jest pewność, że nie ujawni ich konkurencji? Związek to nie jest praca na pół etatu. To ciężka harówka na pełen etat, w którą trzeba sporo zainwestować… i trzeba być dostępnym.

Aby móc budować coś wartościowego z daną kobietą musi być ona dostępna. Jeżeli spotyka się z Tobą mając jednocześnie swojego faceta, to brak jej niezbędnych cech dla utworzenia udanego związku m.in wierności i lojalności. Jeżeli oszukuje jego to będzie także oszukiwać Ciebie. Nie jesteś w stanie poznać jej prawdziwych zamiarów – możliwe, że spotyka się z Tobą tylko dlatego, aby jej facet był zazdrosny. Możesz być tylko narzędziem w jej rękach.
Randkowanie z zajętą kobietą może prowadzić do szeregu kłopotliwych i groźnych dla Waszego zdrowia sytuacji. Szczególnie jeżeli jej facetem okaże się być 2 metrowy zawodnik MMA, który wpada w furie jeśli ktokolwiek spojrzy na jego myszkę.
Jeśli kobieta nie stawia jednak sprawy jasno i nie mówi, że kogoś ma a jednak nie jest chętna, aby wspólnie pokazywać się na mieście, to niech ci się zapali lampa ostrzegawcza. Tego typu uniki mogą świadczyć o tym, że nie chce, aby Was ktoś znajomy zobaczył.
Jest tyle wolnych kobiet, nie trać czasu na te będące w stałych związkach. Weź pod uwagę fakt, że możesz być postrzegany jako Ten, który rozbija związek lub małżeństwo. Pomyśl o danej kobiecie jak o przyszłej matce Twoich dzieci, czy jako o wspólniczce w Waszej firmie. Musisz postawić to ważne wymaganie aby spełniła się w tej roli.

Rekomendacja dla Ciebie

7 komentarzy

  1. To działa, mój drogi, w obie strony. Pokaż mi palcem takiego lojalnego faceta i jeszcze dzisiaj ustalam datę ślubu!
    Ale to prawda, chociaż od tego też znajdę odstępstwa. Na przykład niskie poczucie własnej wartości, powodujące uzależnienie od drugiego człowieka, ale to już chyba podchodzi pod problemy psychiczne… hm… Albo można poznać właściwą osobę w niewłaściwym czasie, bo jedna z osób może być aktualnie skupiona wyłącznie na pracy i rozwijaniu biznesu. Tak czy inaczej temat trafiony w punkt. Bez znalezienia się dwóch osób, nawet najlepiej dobranych, w odpowiednim momencie życia, nic z tego nie wyjdzie.

  2. Zawsze miałam bardzo twarde zdanie na ten temat – nie szanuję ludzi, którzy zdradzają, nie rozumiem, jak można być z kimś, kto zdradził. Z wiekiem (mimo, że nie jest on jeszcze niesamowicie wysoki) życie zweryfikowało moje podejście, bo w końcu nie wszystko jest czarno-białe i tak dalej, i zdarzają się różne sytuacje, i kierują nami różne powody. Ale dalej nie wydaje mi się, żeby można było w pełni zaufać i budować poważny związek z osobą, która przy nas zdradzała swojego „ukochanego”, czy też „ukochaną”.

    1. nie można. jeśli ktoś raz zdradził z łatwością zrobi to po raz kolejny bo to znaczy ze ma slaby kręgosłup moralny.

  3. Źle podjęty temat. Podajesz tutaj błędna tezę ‚kobieta ktora będąc z kims omawia się z innym, jest zła i nielojalna’

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *